lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Viis üllatavat looma, kes päästsid inimelu

Kindlasti oled varemgi lugenud lemmikloomadest,  kes on päästnud oma inimsõbra elu. Aga kas sa teadsid, et kõikidel loomadel on ­võime mõelda, tunda ja võtta vastu otsuseid, näiteks otsuse päästa inimelu.

Lõvid päästsid noore lapse röövlite käest
Oli tore suvepäev Etioopias, kui 12-aastane tüdruk jalutas koolist kodu poole ja teda ründasid neli maskis meest, kes lapse autosse surusid. Tõenäoliselt plaanisid nad noore neiu müüa mõnele mehele abiellumiseks.
Nädal hiljem, kui politsei hakkas meestele jälile jõudma, püüdsid röövijad last teisse kohta peita, kuid laps hakkas appi karjuma. Tema meeleheitlike karjeid ja nuttu kuulsid lähedal jahti pidavad lõvid, kes kohale tormasid.
Kolm isalõvi ajasid röövijad minema ja istusid kaitsvalt ümber noore neiu, kuniks politsei saabus, siis tõusid lõvid püsti ja jalutasid põõsastikku.
„Nad valvasid neiu ümber, kuniks me sündmuspaigale jõudsime, tõusid siis jalgadele ja läksid tagasi tihnikusse,“ oli kohalik politseiülem Wondmu Wedaj šokeeritud.
Tüdruk rääkis, et röövijad peksid teda armutult, kuid lõvid vaatasid teda armastavalt ja nurrusid.

Hülged päästsid enesetappu tegeva mehe
Tänapäeval tuntud kui vaimse tervise eest seisev mees Kevin Hines võlgneb oma elu ja karjääri hüljestele.
Kui Hines oli vaid 19-aastane, hüppas ta USAs Kuldvärava sillalt alla, et lõpetada oma noor elu. Kui tavaliselt hukkub sääraselt kõrguselt alla hüpates inimene silmapilkselt, siis Hines sai vaid tõsiselt viga ja ärkas vees olles. Ta püüdis kiire vooluga jões ennast veepeal hoida, kuid kuna ta vigastused olid äärmiselt tõsised, ei suutnud ta kaua enam vastu pidada ning hakkas vee alla vajuma.
Sel momendil tundis ta äkki kellegi peakest oma all. Nimelt ujus tema all ringikujuliselt hüljes, kes teda pidevalt vee peale lükkas ja kalda poole juhtis.
Tänu sellele loomale pääses Hines oma meeltesegaduses tehtud veast eluga ning on pühendanud oma elu vaimse tervise edendamisele ja enesetappude ennetamisele.

Delfiin päästis tundud näitleja
Ameeriklasest tuntud näitleja Dick Van Dyke (õige nimega Richard Wayne Van Dyke) on rääkinud, et kord jäänud ta oma surfilaual magama.
Nagu noorele ameeriklasele kohane, nautis ka tema surfamist ja laineid. Korra mõelnud ta, et heidab korra lauale pikali ja puhkab hetke, kuid vajus kogemata unne.
Mees kirjeldas, et kui ta virgus, ei näinud ta enam maad kusagil silmapiiril ning sattus paanikasse. Paanikas mees hakkas aerutama suvalisse suunda lootuses leida maa, siis märkaski ta delfiiniparve, kes tema ümber tiirutas ja ta surfilauda nügis, juhtides ta randa tagasi.
Van Dyke`i sõnul pääses ta tookord märjast hauast vaid tänu delfiinidele.

Sead aitasid südameataki ­saanud naise elule
Kui naine nimega Jo Ann Altsman südamerabanduse sai, saabus teda päästev abi viimasel hetkel ja abistajaks oli rippkõhtsiga LuLu.
Altsmani abikaasa oli naise terviserikke ajal kodunt eemal ning seega pidi siga oma perenaise elu päästmiseks kiirelt tegutsema. LuLu surus oma 150 kilogrammise keha läbi koeraluugi, et pääseda abi kutsuma, kuna ta perenaine Jo Ann oli kokku kukkunud ja ei tulnud teadvusele.
Kuigi koeraluuk vigastas LuLu kõhtu, ei teinud siga sellest väljagi, sest tema peamine eesmärk oli päästa oma armastatud perenaise elu. LuLu läks lähedal asuva tee peale, heitis pikali ja jäi ootama, et keegi peatuks. Õnneks seisataski LuLu läheduses varsti auto ning juht astus välja, et vaadata, kas LuLuga on kõik korras. Siga ei raisanud aga aega ning juhtis LuLu koheselt oma perenaiseni. Autojuht kutsus kiirabi.
Kui Jo Ann haiglas oli ja operatsiooni läbinud, ütles ta raviarst, et abi saabus naisele viimasel minutil, kuna naine poleks isegi 15 minutit enam vastu pidanud. Pole vaja vist öelda, et peale taolist juhtumit ei sööda seal peres enam sealiha.

Koprad päästsid lapse ­külmumissurmast
Kui Kanada perekond matkal oli, otsustasid nad minna kanuuga jõe peale. Nende poeg aga ei julgenud kanuusse minna ning jäi peret kaldalt jälgima.
Kahjuks ajas kiire kärestik kanuu ümber otse paanikas lapse silme all ning kanuus olnud pere uppus. Nuttev laps hakkas kõndima lähedalasuva linna poole, kuid varsti läks õues pimedaks. Poiss teadis, et ta peab öö veetma külmal jäätunud maapinnal.
Kui ta pikali heitis ja ennast magama nuttis, tundis ta üks hetk sooja karvast keha enda vastas. Segaduses ja väsinud laps arvas, et ju on tegemist mõne koeraga ja uinus.
Kui laps hommikul ärkas, nägi ta, et tema ümber olid ennast sisse seadnud kolm kobrast, kes last terve öö soojas hoidsid ning vaatamata miinuskraadidele pääses laps metsast ühegi vigastuseta.

Kaidi Aidama

 

0 kommentaari Lisa kommentaar