lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Urmo Tamme kass armastab ETV loomasaateid

Muusik Urmo Tamme naine tõi kassipoeg Pessi majja siis, kui too oli veel kinniste silmadega. Suure armastusega üles kasvatatud loomake võistleb nüüd perenaisega Urmo tähelepanu pärast.

Millised lemmikloomad olid sinu lapsepõlvekodus?
On olnud kass ja mõned koerad.

Millal sulle loomad meeldima hakkasid?
Olen olnud alati suur loomasõber. Näiteks meeldis mulle käia suvalisi koeri läbi hoovide silitamas. Sealt ka mõned armid.

On sul ka kodus mõni lemmikloom?
Hetkel ainult Kass Pessi.

Millist toitu Pessi süüa armastab?
Krõbinaid ja konservi. Soolaseid asju ei julge anda.

Kas Pessi mõne vembuga ehk kassitembuga ka on hakkama saanud?
Kunagi hüppas ta rõdult alla ja oli päeva kadunud. Õnneks leiti ta naabertrepikojast üles.

Kuidas Pessi koertesse suhtub ja nendega läbi saab?
Ta on koertega koos elanud. Kuid eelistab pigem, et tähelepanu on ainult temal. Seega pigem meeldib koerteta elu.

Kas plaanid tulevikus mõne lemmiklooma veel oma koju võtta?
Kardan, et Pessi ei elaks seda üle.

Kuidas ta su koju sattus ning kuidas ta omale sellise nime sai? Milline kass ta on, kuidas teda iseloomustaksid?
Pessi on 6 aastane emane siiami kass. Need kassid on Tai päritolu. Ülimalt inimesesõbralikud kassid. Nii ka Pessi kes oma vaba aja peamiselt veedab mul kõhul või turjal magades. Mina olen ka põhiline, kes talle süüa annab. Ta nuiab sööki nii, et hakkab mu suud lakkuma. Mis on ülirõve, kuna kassi suu haiseb. Nii ta saab süüa peaaegu kohe, kuna ta keel on väga kare ja suu lõhnab pahasti.
Seda kõike vaatamata sellele, et oma puhtuse eest peab ta järjepidevalt 24/7 hoolt
Helen, minu tüdruk võttis Pessi, kui kassipoeg oli veel nii väike, et silmad olid veel kinni. See on teda teinud ülimalt taltsaks. Ta lubab endaga teha kõike, näiteks küüsi lõigata ja väntsutada.
Me arvame, et ta peab ennast inimeseks. Kui talle tähelepanu mitte pöörata ja teda enda pealt ära ajada siis ta solvub. Läheb teise toa otsa ja vaatab sealt oma suurte kurbade siniste silmadega. Lõpuks otsib endale varjulise koha ja peidab ära. Tema suurim hirm on tolmuimeja ja kõige rohkem vihkab ta autosõitu, sest autos läheb tal enamasti süda pahaks.
Vahel läheb süda pahaks ka siis, kui ta liiga palju korraga sääb. Et tegu on üsna apla kassiga, anname talle süüa kindlatel kellaaegadel ja õige portsjoni jagu korraga.
Lisaks võib ta tundide kaupa mängi hiirt taga ajada. Kui kätte saab, tassib saagi õhtul meile voodisse. Kui ära viskad toob tagasi. Kui liiga palju viskad, siis solvub ja läheb minema
Lisaks on ta tohitu televisiooni fänn. Eriti meeldivad looma saated, mis ETV-st tulevad. Kuna elame Mustamäel, siis sōpru peale inimeste tal pole. Vahel käib mõni orav Pessit vastamas. See meeldib talle väga.
Ja kõik koju sattuvad putukad sööb ta ka ära.
Õhtuti jääme magama nii, et Helen ühes käevangus ja Pessi teiselpool. Ta magab täpselt nagu inimene. Ja võistleb heleniga mu tähelepanu nimel.
Vahel kui me vaatame Heleniga telekat, siis Pessi ootab, millal Helen tõuseb. Seejärel ta kohe viskab ennast Heleni asemel mulle kaissu. Veidi lausa kõhedaks võtab, justkui mul oleks kaks võistlevat naist...
Öösel ta magab kas minu kaisus või Heleni padjal peas.
Hiljaaegu otsiti kuskile konservireklaami kassi. Me mõtlesime, et saadaks Pessi ka konkursile kuid kahjuks oli tal veidike lühike saba. Kui kellegil siin tuluke koidab siis veidike lühikese sabaga modell ootab oma võimalust.

Kassijuttu käis ajamas
Hillar Kohv

0 kommentaari Lisa kommentaar