lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Sisuturundus: Millist lemmiklooma valida enda lapsele varases eas?

Siis kui perre hakkab sündima laps, tuleb mõtlema hakata ka sellele, kas soovitakse võtta tulevikus lemmikloomi. Peredes, kus lemmikloomad on võetud juba enne laste sündi, õpivad kõik pereliikmed väikeste lastega koos kohanema. See võib olla vanemale lemmikloomale päris korralik katsumus, sest tema harjumustes sellist olukorda veel olnud ei ole ning sestap soovitatakse teda (koera, kassi jt) eelnevalt harjutada lastega keskkondades.

Loomad on lastele imelised kaaslased. Miks on soovitatav lastel üles kasvada loomadega koos?

Emotsionaalne tugi
Loomad võivad pakkuda lohutust ja tingimusteta armastust, aidates vähendada stressi ja ärevuse taset. Lastel, kellel on noorest peast kokku puuteid loomadega, oskavad paremini kontrollida oma emotsioone ja reaktsioone kui need lapsed kellel lemmikloomi peres ei ole.

Kasu füüsilisele tervisele
Lemmikloomaga aja veetmine võib soodustada füüsilist aktiivsust ja parandada üldist tervist, eriti laste puhul. Füüsiline liikumine on tervisele ülimalt tähtis ning loomad aitavad lastel püsida aktiivsetena.

Suurenenud eesmärgitunne
Lemmiklooma eest hoolitsemine võib pakkuda eesmärgi- ja eneseteostustunnet ning aidata inimestel tunda end vajalikuna ja väärtustatuna. Lisaks õpib laps sel viisil paremini kohustusi tundma ning teab oma rolli perekonnas.

Täiustatud sotsiaalsed oskused
Lemmikloomaga suhtlemine võib parandada sotsiaalseid oskusi, nagu suhtlemine ja empaatia, ning pakkuda võimalusi suhete loomiseks ja sidemete loomiseks teistega. Eriti kasulikud on loomad autismi põdevatele lastele.

Vähem üksindust
Lemmikloomad  aitavad vähendada üksindustunnet, eriti inimestele, kes elavad üksi või kellel on piiratud sotsiaalne toetus.
Lastele sobivaim lemmikloomatüüp sõltub erinevatest teguritest, nagu pere elustiil, vaba ruumi olemasolu ja rahalised vahendid. Siin on mõned lastega peredele soovitatavad lemmikloomad:
Koerad: Koerad on südamlikud, sõbralikud ja lojaalsed kaaslased, kes võivad luua lastega tugevad emotsionaalsed sidemed. Nad pakuvad ka palju võimalusi aktiivseks tegevuseks.
Kassid: Kassid on iseseisvad loomad, kes sobivad suurepäraselt kiire elustiiliga peredele. Samuti võivad nad olla laste suhtes väga südamlikud ning nende mängulised isiksused võivad aidata lastel arendada nende koordinatsiooni ja peenmotoorikat.
Kala: Kalad on vähe hoolitsust vajavad lemmikloomad, kes võivad olla suurepärased lemmikloomad lastele, kes alles õpivad tundma vastutust ja loomade eest hoolitsemist. Samuti võivad nad aidata lastel arendada oma vaatlusoskusi ja ergutada nende kujutlusvõimet.
Hamstrid, merisead ja küülikud: need väikesed närilised on lastele suurepärased lemmikloomad, sest nad on armsad, kaisutatavad ja nende eest on lihtne hoolitseda. Samuti nõuavad nad minimaalselt ruumi tänu puuris elamisele.

Kõige eelistatumad lemmikloomad lastele vanuses 3 kuud kuni 3 aastat on koerad. Koerad tunnevad vajadust kaitsta oma pereliikmeid ning hoiavad ka kõige pisemaid pereliikmeid nagu silmatera. Kindlasti tuleks silmas pidada ka põhitõde, et mõned koeratõud on sobivamad lastega peredesse: retriiver, labrador, landseer, newfoundland, bichon ja puudel.
Hamstrid on lastele suurepärased lemmikloomad, kuna nad on väikesed ja nad ei vaja palju tähelepanu. Nad on ka armsad, sotsiaalsed ja nendega on lõbus mängida. Lisaks võib hamstri omamine aidata õpetada lastele vastutustunnet ja pakkuda neile võimalust hoolitseda imepisikese loomakese eest.

Perele sobiva lemmiklooma leidmiseks võib külastada kohalikku varjupaika, sest seal on loomi, kes vajavad pere nagu iga teinegi. Puhtatõulise koeratõu soetamisel võivad kulud olla küllaltki suured. Kuidas leida rahalised vahendid lemmiklooma ostuks? Lapsele unistuste looma soetamiseks või võtmiseks võib koguda raha aja jooksul, võtta tarbimislaenu või kasutada sünnipäeva kingiks saadud raha. Loomade eest hoolt kandmine jätkub ka peale looma soetamist. Toit, rihmad, arstivisiidid, ravimid jt vajalikud vahendid võib soetada tavakauplustest või avades krediidikonto lemmikloomapoes.0 kommentaari Lisa kommentaar