Sisuturundus: Jalgrattad ja varustus korda – algab rattahooaeg – Ajakiri Lemmik

Jalgrattahooaeg on ukse taga? Kuidas sellele vastu minna? Jalgrattad korda ning ohutusvarustus ja mugavad riided selga! 1a.ee annab mõned kasulikud nipid.Jalgrattasõit on sport, mis sobib tõepoolest peaaegu igaühele – nii suurtele kui väikestele, nii noortele kui vanadele. Kuidas aga rattasõit võimalikult mugavaks ja nauditavaks muuta? Kõik algab õiges suuruses ja tehniliselt korras jalgrattast, turvavarustusest ja mugavast sõiduriietusest. Kui need on tagatud, jääb üle vaid kilomeetreid nautida!Kuidas valida õige ratas ja varustus, sellest kohe räägime, loe edasi!

Tehniline seisukord

Kuna jalgratas on siiski sõiduk, millega osaletakse liikluses, siis on selle tehniline seisukord täpselt sama tähtis, kui sõiduauto või mootorratta puhul. Enne liiklusesse sukeldumist vaata kriitilise pilguga üle kõik liikuvad osad:●    Kontrolli, kas rehvid on terved ning nendes on piisavalt õhku;●    Vaata üle ratta kett, et see oleks õlitatud ja pingutatud;●    Katseta pidureid – need on ohutuse seisukohalt kõige olulisemad.

Kui kontrollimise käigus ilmneb, et miski vajab putitamist, siis tuleb probleemiga kindlasti tegeleda, seda nii enda kui kõigi teiste ohutuse huvides. Õnneks on jalgrattad sedavõrd lihtsa ehitusega, et nende varuosad ei ole ülemäära kallid!

 

Turvalisus ennekõike

Kordame veelkord, et jalgrattaga liiklusesse sukeldudes tuleb veenduda, et teekond oleks turvaline nii sõitjale endale kui kaasliiklejatele. Enda ohutuse tagamiseks tuleb soetada kvaliteetne sõidu- ja ohutusvarustus – riided, mis ei lase tuult läbi, kuid lasevad samas kehal hingata, kindad, mis kaitsevad käsi hõõrdumise eest ja kõige tähtsam – kiiver, mis kaitseb pead kukkumise või liiklusõnnetuse korral. Eriti eeskujulikud ratturid kannavad lisaks ka küünarnuki- ja põlvekaitsmeid.

Kaasliiklejaid silmas pidades tuleb muretseda helkurid ning esi- ja tagatuled, mis muudavad ratturi nähtavaks ning tagavad ohutuse pimedal ajal.

Ka mugavus ei ole vähemtähtisTurvalisuse kõrval tuleks mõelda ka iseenda mugavusele, kuna turul on terve rida nö mugavustarvikuid, mis muudavad jalgrattal liiklemise nauditavaks: ●    Jalgrattapump annab võimaluse igal hetkel ja igas keskkonnas tühjenema kippuvad rehvid täis pumbata;●    Joogipudel ja –pudelihoidja garanteerivad, et värskendav karastus on mugavalt käeulatuses;●    Rattakompuuter võimaldab jälgida teekonna pikkust, kestvust, kiirust jpm. Kui oled pigem pühapäevasõitja ning läbid korraga väga lühikesi vahemaid, siis ei pane sa loetletud tarvikute puudumist ilmselt tähelegi. Kui istud aga sadulas rohkem, kui korra nädalas, siis on nendest vahenditest kindlasti rõõmu.

Kaitse oma vara

Pole vahet, kas jalgratas on uus või vana, keegi meist ei soovi sellest ilma jääda. Seetõttu on oluline soetada kvaliteetne rattalukk, mis tagab selle, et leiad oma kaherattalise sõbra täpselt sealt, kuhu ta jätsid. Rattalukke on väga erinevaid, kuid üldiselt on kasutusel kolm tüüpi: ●    U-kujuline lukk, mis on küll turvaline, kuid veidi ebamugav kaasas kanda;●    Trosslukk, mis on üks levinumaid lukutüüpe – kompaktne, soodne ja küllaltki turvaline;●    Kokkuvolditav lukk, mida on mugav kaasas kanda ja turvalisuse tase on samuti kõrge, ainsaks miinuseks on teistest krõbedam hind. Kuna jalgrattad ja tarvikud on üsna hinnalised, siis kahjuks äratavad need pikanäpumeestes huvi, just seetõttu tuleb olla ettenägelik ja muretseda kvaliteetne rattalukk. 

Oled sa profisportlane või harrastaja, rattasõit peaks olema ühtmoodi mugav ja ohutu meie kõigi jaoks! Enne uue hooaja alustamist vaata üle jalgratta tehniline seisukord ning hoolitse, et olemas oleks ka kvaliteetne sõiduvarustus. Kui midagi on puudu, siis kiika 1a.ee nutipoodi, kust leiad nii jalgrattad kui varustuse!

Fotod: Shutterstock.com

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.