lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Sisuturundus: Eestlaste lemmik meelelahutussaidid aastal 2021

Eestlased on veebirahvas, kes tänu oma riigi iseseisvumisele keskendusid pigem virtuaalsete võimaluste loomisele kui raharohkete asutuste loomisele. Veebi üle kolivad meelelahutusvõimalused pakuvad kohalikule rahvale enim võimalusi nautida meelelahutust mistahes riigis asuvast külast või isegi välismaalt. Rahvuskeelsed meelelahutussaidid võimaldavad nautida kõiki elamusi emakeeles ning nii on need mõistetavad nii noortele kui ka vanemale põlvkonnale. 

2020.aastal puhkenud pandeemia järel tekkisid ideaalsed võimalused teha tööd kodukontorist ning ilma erinevate tööga seotud probleemide kiuste kasutasid seda võimalust eriti ära arendajad, kelle töögraafikusse tekkisid lüngad, mille täitmiseks asuti looma suuremamahulisi meelelahutusvõimalusi kodust eemal või virtuaalsel platvormil. 

2021.aasta alguseks oli veebi vallutanud paljud uued eesti startup’id, kes soovisid lisaks tulu teenimisele pakkuda ka stressi leevendamiseks muid võimalusi.

Järgnevalt loetleme üles enim armastatud eestlaste meelelahutussaidid Eestist ning mujalt maailmast:

  1. NETFLIX- üheks enim hinnatumaks filmi ning sarja edastus platformiks kuulutatud sait oli 2019.aastal pigem Ameerika fännibaasi lemmik, kuid juba kahe aastaga on see kogunud kasutajaid üle kogu maailma. Netflix koosneb mitmest erinevast osast: film ning kids osa, mis edastab inglise ning muu keelseid multifilme. Filmi ning sarja poolel on üles laetud nii klassika ning uuemaid filme, mille vaatamiseks tuleb avada konto. Vastavalt soovile saab enda kontot uuendada ning lisada ühe konto alla mitmeid kasutaid, ehk võimalust jagada sõpradega. Netflix and chill- on saanud üheks kuulsamaid meelelahutusvõimaluseks noorte kui ka paaride hulgas. Kuna Netflix tegeleb aktiivselt ka filmide produtseerimisega, saavad noored filmiloojad ning sellega seotud stenaristid võimaluse oma loomingu filmimiseks ning turustamiseks. Palju loob Netflix ka filme populaarsete raamatute põhjal. 

  2. Nutz.ee on iGamingu sait, mis pakub oma veebilehel võimalusi õnnega mängimiseks. Nutz on viimase aasta jooksul olnud palju pildis ning nende veebileht on üks enim külastatuim iGamingu platvormiks Eestis. 

  3. TIKTOK- on lühivideoid jagav meelelahutussait, millel on üheks populaarsemaks kuulutatud mobiiliäpp, mis viimase 10 aasta jooksul on üheks enim alla laaditavaks äpiks maailmas. Tiktok pakub videote vaatamise võimalust ka veebis ning seda otse sinu arvutist.

  4. Youtube- kuna Youtube on juba aastaid maailma enim hinnatud muusika presenteerimise platformiks, kasutasid enamus maailma muusikuid seda pandeemia ajal oma muusika avalikustamiseks. See aga tõmbas samuti Eesti muusikute tähelepanu ning ka nemad avalikustasid oma muusikat enam sellel saidil. Eestlane ootab kõige uue nägemist kiirelt ning kasutas saiti nii meeleolu loomiseks muusika vahendamiseks ning videotega tutvumiseks. 

  5. Kriis.ee - Pandeemia puhkemine nõudis eestlastelt panust sellega toime tulemiseks ka veebis ning nii sündis kriis.ee veebileht, kus jagati igapäevaselt uusi uudiseid pandeemiaga suhtes ning avalikustati infot sellega toime tulemiseks. Eriti aktiivselt kasutasid seda saiti ettevõtjad ning reisihuvilised, kes soovisid saada infot otse usaldusväärselt allikalt, et siis teha paremaid otsuseid enda töötajate ning reisimise suhtes. Kõik mis puudutas kriisiga toimetulekut 2021.aastal põhineb suuresti kriis.ee ning vabariigi valitsuse ning Terviseameti poolt edasi antud info põhjal. Kuna hirm viiruse eest siiski pani tööle siiani vaikses seisundis töötavad majandusharud, ei suudetud siiski teha sama veebilehte täiesti negatiivsete mõjude kindlaks, suutsid IT-ge tegelevad töötajad siiski luua piisavalt usaldusväärse allika Eesti elanikele. 

0 kommentaari Lisa kommentaar