lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Siiri Sisaski hundikoer on ilus nagu roos

Laulja Siiri Sisask elab metsade ja niitude vahel ning võimaldab oma koerale kuningannaelu – too võib käia, kus tahab ja siis, kui tahab.

Kui noorelt teile loomad meeldima hakkasid ja millised lemmikloomad olid teie lapsepõlvekodus?
Mul väiksena lemmikloomi ei olnud, kes oleks otseselt mulle kuulunud või minu kantseldada olnud. Kuid ema eestvedamisel olid meil kodus kõik koduloomad – lehm, sead, lambad, kanad ja kuked, koerad ja kassid. Kõik nad olid omamoodi lemmikud ja tuli nendega tegeleda.

Millal te ise endale looma võtsite ja kes ta oli?
Esimese lemmiklooma tõin meie majja hoopis oma pojale kingituseks, kui ta üheksa aastaseks sai. Kingituseks oli mõnekuune albiino-bokser, kellele nimeks Eduard andsime, Eduard Akulini auks, kes minu bändikaaslane tookord oli ja meie pere hea tuttav.
Koer Eduard oli mu poja truuks seltsiliseks pikka aega, koheksa ja pool aastat, kuni 2007. aastal tal tõsine terviserike tekkis, mida ta kahjuks üle ei elanud.

Millal ja kuidas te võtsite endale hundikoera Roosi ning miks just selline nimi?
Roosi võtsin siis, kui maale kolisime, vist juba neliteist aastat tagasi. Roosi on praegu 13 aastane, ja nimi sai antud lihtsalt sellepärast, et ta oli kaunis kui roos, on seda tänini!

Mida ja kui palju toitu Roosi päevas sööb?
Roosi sööb tervislikult – kanakaelu nii keedetult kui toorelt, ka keedetud kanapugusid. Ja vahel ka delikatesstoitu –kanasüdameid, samuti keedetult. Ning iga päev võib ta natuke ka krõbinaid süüa, või mõnd konti närida.

Kas Roosiga käite ka metsajooksu tegemas ja jalutamas?
Jah, iga päev peab Roosi saama joosta! Selleks on kahe kilomeetri pikkune ring, sadagu või pussnuge taevast alla.

Kas koer käib vabalt ringi, on aias või ketis?
Roosi elab nagu kuninganna, käib kus tahab ja teeb mis tahab.
Ketis ei ole see koer mitte kunagi olnud. Ja ta on ka tark, teab väga täpselt, mis on tema territoorium ja keda kaitsta tuleb.

Kas Roosi on sõbralik koer või kakleb ka teiste koertega?
Roosi on sõbralik vaid omanikega. Teiste koertega ta pole palju kokku puutunud, ainult Eduardiga. Nad olid head sõbrad.

Kas teile meenub midagi põnevat ka seoses hundikoer Roosiga?
Jah, loomulikult. Iga päev temaga on eriline. Kuid võib-olla huvitav on see, et kui käime mere ääres jalutamas, siis meeldib talle merelaineid hammustada...

Olete Roosile ka mõne triki selgeks õpetanud?
Jah, olen. Ma ei pea ühtki käsku talle ütlema, piisab vaid mõtlemisest. Koerad on väga targad, nad suudavad sõnumeid vastu võtta ka kujutistena, peremees peab oskama oma koeraga suhelda ka koera keeles.

Kas peate Roosi sünnipäeva ka ning mida talle sel päeval toiduks annate?
Minu arust elab Roosi iga päev nii head elu, et eraldi sünnipäeva poleks mõtet pidada.

Teil käib söömas ka palju metsalinde. Millist toitu te lindudele toiduks panete ning kui palju toitu nad umbes päevas ära söövad?
Linde käib meil tõesti palju: rohevindid, tihased, leevikesed, ohakalinnud, kullid ja rähnid. Kõik nad saavad meie juures süüa ja talve ilusti üle elada. On neil toidulaual nii seapekki kui linnupalle, helbeid kui päevalilleseemneid – ikka seda, mida nad kõige rohkem armastavad.
Meie linnud söövad umbes 22 kilo päevalilleseemneid kuus! Käin neid spetsiaalselt Kose-Uuemõisa kauplusest ostmas, sest sealt saan tellida hulgi ja tuleb veidi odavam. Igal hommikul kella kümneks peab toit neil laual olema, kui mitte, siis toksitakse meeldetuletavalt aknale. Meie linnud isegi teavad, kus toas ma parasjagu viibin.

Räägitakse, et seoses sooja talvega on nähtud siin- seal laulmas ka kuldnokki keset talve. Kas teie ei kohanud talvel kuldnokkasid?
Ei, kuldnokka ma näinud ei ole.

Millised on teie tulevikuplaanid, kas kavatsete veel mõne lemmiklooma võtta?
Ei, praegu rohkem loomi ma juurde ei võta. Kuid kavatsen hoopis kunagi raamatu kirjutada oma kohtumistest metsloomadega. Mõned neist on päris liigutavad lood, eriti, mil loomad minuga on usaldavaks muutunud. Kuid loomad on mulle ka palju õpetanud. Ükski loom ega lind pole arutu.

Hillar Kohv

0 kommentaari Lisa kommentaar