lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Regina Salumäe jalutab beebi ja koeraga

Lauljatar Regina Salumäe on lapsest saati suur loomasõber. Esimesi rotte üritas ta pidada salaja, ema eest sahtlis varjul.

Millal teile loomad meeldima hakkasid ning millised lemmikloomad olid teie lapsepõlvekodus?
Loomad on olnud meil kodus alati. Mu elus on olnud kass, rotid, koer ja kalad. Lapsena tahtsin saada loomaarstiks, aga see soov möödus.
Seik loomadega. Tahtsin võtta omale rotid, aga ema ei lubanud. Rotid võtsin ma ikkagi ja kasvatasin neid esialgu oma kirjutuslaua sahtlis, seni kuni ema tundis rot pissihaisu ja sai jälile, et olin ikkagi rotid võtnud. Õnneks sain nad siiski omale jätta ja rotid said kolida sahtlist puuri.

Teil on praegu kodus koer Arabella Ullallaa. Kuidas tema teie perre elama sattus ning kas koera nimi on pandud filmi "Arabella mereröövli tütar" järgi? Kas koer on ka röövli iseloomuga?
Koerale pani nime tütar. Kui meil polnud veel koera, siis ühel õhtul magama minnes ütles ta mulle, et kui me kunagi peaks omale koera saama ja ta on tüdruk, siis paneme ta nimeks Ullallaa. Ma siis vastasin, et okei, aga kui me võtame koerapoisi, mis siis nimeks paneme? Seejärel tuli kiire vastus Andrus. No vot Andrust meil kodus pole, aga Ullallaa küll.

On ta tubase eluviisiga või elab õues?
Koer on meil tubane padjakoer. Oskab oma privileege nautida.

Kas koer on ka mõne tembu teinud või mõne triki selgeks õppinud?
Oojaaa... Ulla oli kohutav pätt kutsikana. Elasime sel ajal Tallinnas üürikas, kus ta hävitas palju mööblit ja isegi betoonseina nurga suutis ära närida, kui üksi kodus oli. Jalanõudest parem ei hakka rääkimagi, mitmed kingad hävitas.

Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?
Hingelt lõvi – teiste suurte koertega, aga kasse kardab.

Kas käite temaga ka jooksmas või jalutamas?
Käime temaga jalutamas, aga ta on üsna mugav, kui ära väsib, siis küsib sülle. Praegu on ka Ulla elu Lux. Kuna meie perre sündis beebi, siis Ullallaa saab pikematel jalutuskäikudel vankri all korvis olla

Milline on koera lemmiktoit?
Toores kartul ja kanafilee.

Millist toitu ta üldse ei söö?
Koertele mõeldud närimispulkasid.

Kas plaanite tulevikus veel mõne lemmiklooma võtta?
Hetkel pole plaanis.

Kuna olete laulja, siis ilmselt harjutate laulmist ka kodus. Kuidas koer laulmisesse suhtub, kas laulab kaasa?
Olen kuulnud küll, et koerad laulavad kaasa, aga minu Ullallaal on tegelikult laulmisest täitsa suva. Talle on olulise see, kui visatakse palli või mänguasju ja ninaees on toit.

Hillar Kohv

0 kommentaari Lisa kommentaar