lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Püütoneid võib leida voodist, tualettpotist, lasteaiast ja mujaltki

Püüton on suur ja ohtlik roomaja, mistõttu selle avastamine oma majast või toast pole kõige meeldivam üllatus.

Kui aga taoline elukas otsustab mõnes majas isegi voodisse kobida, siis võib ka tugevaimate närvidega inimene šoki saada. Eestiski on aeg-ajalt mõni lemmikloomana peetav püüton omapäi jalutama läinud, kuid senini pole taolistest vahejuhtumitest erilisi probleeme veel tekkinud.

”Külm kaaslane” voodis
Austraallanna Katjana Shoyer (25) tundis mullu detsembris keset ööd äkitselt, et tema selg hakkab külmaks minema. Ta pööras end ümber ja avastas enda kõrvalt voodist neljameetrise rombpüütoni. Noor naine tunnistas, et esimese hooga langes tal süda saapasäärde.
Siiski ei hakanud Katjana paanitsema. Ta haaras toas asunud kalapüügiriista ja viis selle abil umbes 20 kilo kaalunud mao prügikasti. ”Pärast seda naasin ma voodisse ja eriti vahejuhtumi pärast ei põdenud. Ma tahtsin viia looma toast ära, et seejärel rahulikult edasi magada,” selgitas naine meediale.
Järgmisel hommikul toppis Port Douglas’i linnas elav naine maoga prügikasti autosse, sõitis lähima metsani ja laskis püütoni vabadusse. Katjana arvates võis püüton kavandada tema ärasöömist, kuid loobus sellest naise suuruse tõttu.
”Madu ronis arvatavasti tuppa hoovipoolsest uksest või aknast. Pole aimugi, kui kaua ta võis toas viibida, enne kui ma ta avastasin. Rohkem pole ta tagasi tulnud ja loodan temaga voodis rohkem mitte kohtuda,” naljatas naine.

Tüdruku kohtumine püütoniga
Aprillis 2018 leidis Austraalias aset juhtum, kui püüton puges 12aastase tüdruku juurde voodisse, viies lapse hüsteeriasse. Mackay linnas elav Aleigha Maher hakkas end magama sättima, kuid tõmmanud teki voodi pealt ära, avastas selle alt suure rombpüütoni. Tüdruk hakkas kõvasti karjuma ja lendas kui kuul toast välja.
Vanemad ei hakanud last lohutama, sest see polnud tema esimene kokkupuude madudega. „Meil on ette tulnud mitu sarnast juhtumit, mistõttu pole praeguses olukorras mitte midagi erilist. Lihtsalt oli ootamatu ja põnev leida oma voodist madu,” selgitas tüdruku ema Sandie Maher, kes läks Aleigha tuppa, võttis püütonil natist kinni, viis ta välja ja laskis vabadusse. Ema sõnutsi vedas, et tegu oli mürgitu maoga, mistõttu laste elu väga suures ohus ei olnud.
Sandie Maher märkis, et on õpetanud oma nelja last (vanuses 5 kuni 19 aastat) alati olema tähelepanelikud ja kontrollima, et ega madusid ei ole läheduses. „Maod oskavad end väga hästi peita ja liikuda murul nii, et neid ei pruugi isegi märgata,” selgitas Sandie Maher. Ja kui lapsed peaksid madudega kokku puutuma, siis on neid juhendatud, kuidas neil juhtudel talitada.

Londoniski võib püüton voodisse sattuda
Ka Londonis võib oma teki alt aeg-ajalt madusid avastada. Mullu juulis leidis üks naine, kelle nime ei avalikustatud, ärgates, et tema kõrvale oli kolinud umbes meetrine kuningpüüton, kes tundis end voodis üsna mõnusasti. Naine tormas koheselt magamistoast välja, virutas ukse kinni ja helistas loomakaitseühingusse RSPCA.
Varsti oli loomapüüdja Jill Sanders kohal, kuid püüton oli selleks ajaks juba kadunud. Ta jättis oma kontaktid ja palus ühendust võtta, kui loom end uuesti ilmutab. Järgmisel päeval märgatigi püütonit koridoris, kust ta püüdis püüdjate käest uuesti plehku panna, kuid võeti siiski kinni.
Loomakaitsjad olid kindlad, et püüton on mõne naabri juurest jalga lasknud. „Roomajad, eriti maod on suurepärased põgenejad. Kui on vähimgi võimalus, siis suudavad nad halvasti või poolenisti suletud puurist end kenasti välja veeretada,” selgitas Jill Sanders.

Püüton läks külla lasteaeda
Eelmise aasta augustis püüti Valgevene pealinna Minski lasteaiahoonest kinni nelja meetri pikkune tiigerpüüton. Roomaja avastati pärast seda, kui lasteaed oli juba suletud, mistõttu põngerjatest keegi ohus ei olnud.
„Püüton reageeris inimhäälele. Oli näha, et tegu on koduloomaga,” rääkis lasteaia juhataja. „Ma vestlesin temaga lasteaia maa-alal ja ta hakkas kohe minu suunas tulema.” Juhataja jutustas, et lasteaias oli peale tema tööl veel valvur ja kumbki ei läinud paanikasse. Lapsed olid selleks ajaks juba kodudesse ära viidud.
Esialgu toimetati kinni püütud loom hoiule kohalikku loomaaeda. Spetsialistid uurisid püütonit ja selgitasid välja, et ta on umbes viieaastane ja kaalub kaheksa kilo. Roomaja tunnistati täiesti terveks. Tiigerpüütonid pole mürgised ja reeglina ei ründa inimest. Mõni aeg hiljem ilmus välja ka püütoni omanik, kes viis oma eksootilise lemmiku minema. Mees selgitas, et ta oli korteri tuulutamiseks avanud akna, millest Dexteri-nimeline reptiil oligi välja putkanud. Võimud määrasid püütoniomanikule rahatrahvi.

 

Allan Espenberg

Pildil: Minskis läks püüton külla lasteaeda

Jätkub ajakirjas...

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 26.05.2020 10:52
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ainult 2% intressimäära ja parema tagasimakseplaaniga krediidireisija Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Finantskriisi ja laenude osas on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Ch Richard 09.05.2020 20:00
Tere! Kas vajate kiiret sularaha? Kas see on kiireloomuline ja peate minilaenu leidma väga kiiresti (vastake 24–48 tunni jooksul)? Pakume isiklikke laene vahemikus 1000–5 000 000 eurot. Meie intressimäär on 4% Sel põhjusel palun kirjutage mulle või võtke minuga ühendust, kui olete minu laenupakkumisest huvitatud. E-posti aadress: assanaexpres@gmail.com WhatsApp: +420 733 421 753 Viber: +420 732446729 Kui olete huvitatud, andke mulle oma number või e-posti aadress ja ma võtan teiega otse ühendust TÄNU OMA TÄHELEPANU KOHTA. Ootame teie vastust.