lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Milline on hea ja kvaliteetne aiamööbel?

Suviste aiapidude ja grilliõhtute hooaeg on juba alanud ning olemasolev aiamööbel võib vajada väljavahetamist.

Milline on hea ja kvaliteetne mööbel, mis sobituks hästi nii terrassile kui ka aeda ja teeniks pikki aastaid? Kas eelistada puitu, punutud mööblit või langetada otsus hoopiski alumiiniumist või terasest mööbli kasuks? Kohe teeme sellest kõigest ja paljustki muust põgusalt juttu.

Mis materjalist aiamööbel on kõige sobilikum?
Millisest materjalist aiamööblit keegi eelistab, oleneb igaühe maitse-eelistustest ja kohast, kuhu see soovitakse paigutada. Kindlasti mängib valiku puhul suurt rolli ka mööbli komplektsus, materjal, kaal, värvus ja hinnaklass.

Miks eelistada puidust aiamööblit?
Enamlevinud aiamööbli materjaliks on läbi aegade olnud puit, sest see talub hästi erinevaid kliimatingimusi, on vastupidav ja klassikaliselt kaunis. Lisaks on see kohandatav iga aiakujundusstiiliga.

Tasub teada, et puitmööblit tuleks kindlasti korra aastas õli või peitsiga uuendada, et see püsivalt värske ja kaunis välja näeks.

Moodne rotang ja punutud mööbel
Puidu järel populaarsuselt teisel kohal on rotang- ehk korvmööbel ja punutud aiamööbel, mille valikus on nii naturaalseid kui ka sünteetilisi variante. Viimased näevad välja nagu päris ja peavad vastu ka kõige karmimatele ilmastikutingimustele. Sünteetilise mööbli eeliseks on taskukohane hind, lihtne hooldus ja transport.

Alumiinium ja teras
Üks lihtsamini hooldatavaid aiamööbleid on kindlasti alumiiniumist. Kaalult kerge, hinnalt soodne, roostekindel ja vastupidav. Need on peamised märksõnad, mis iseloomustavad alumiiniumist aiamööblit. Lisaks erinevad stiilid ja värvused, millede seast leiab igaüks endale meelepärase. Alumiiniumist mööblile lisavad aga mugavust padjad ja katted.

Vastupidiselt alumiiniumist aiamööblile on terasmööbel raskem ja seetõttu ka tuulekindlam. Valikust leiab nii retrostiilis kui ka tänapäevaseid metalltoole ja -laudu. Terasmaterjali eeliseks on tugevus, vastupidavus ning seda on lihtne hooldada. Terasest mööblile luuakse lisandväärtust tekstiili, puidu, klaasi või plastikuga.

Hea hinna ja kvaliteedi suhtega aiamööbel – mugavad aiadiivanid, kaunid komplektid, isikupärased kiik- ja lamamistoolid, lauad, pingid jt leiate hästivarustatud veebipoest 1a.ee.

Foto: Shutterstock.com

0 kommentaari Lisa kommentaar