lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Miks koer inimese nägu lakub?

Koer, kes inimese näo keelega üle käib, võib seda teha väga erinevatel põhjustel.

Tavaline koera näolakkumine on arenenud hundikutsika käitumisest, kui nood lakuvad täiskasvanute suud, et kutsuda esile osaliselt seeditud toidu väljaoksendamine. Nii liiguvad kutsikad emapiima juurest osaliselt seeditud toidu ja seejärel juba tahke toidu söömise juurde.
Teise koera näo või ka inimese näo lakkumine on normaalne sotsiaalne käitumine. Lakkumine võib olla rahustav žest, mis annab märku koera sotsiaalsest lugupidamisest. See võib olla ka signaal, et saada rohkem toitu, täiendavat sotsiaalset teavet, tähelepanu või olla kiindumuse märgiks.

Hoolitsuse märk
Koera näo või muude kehaosade lakkumine võib olla osaliselt seotud ka karva eest hoolitsemisega. Su koer võib lakkuda oma koerast majakaaslase nägu, sinu nägu või ka teisi kehaosasid. Kui koer ei ulatu su näoni, võib ta lakkuda lähimat kehaosa, näiteks kätt või jalga. Teatavatel juhtudel saab lakkumiskäitumist tõlgendada kiindumuse märgina.
Mõned koerad võivad üritada lakkuda täieliku võõra nägu. Miks nad seda teevad? Võib-olla üritavad nad võõrast rahustada, et too ei teeks koerale haiget ega ähvardaks teda. Kui koerad laste nägu lakuvad, võib see olla kiindumuse või rahustamise märgiks või lihtsalt selleks, et nägu toidujääkidest puhastada.

Lemmik
Jätkub ajakirjas...

0 kommentaari Lisa kommentaar