lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Marko Šorin: „Kodu ilma kassita on lihtsalt maja!”

Poliitik Marko Šorin õppis kassisõbraks juba lapsena, sest ta õele meeldisid kassid väga. Nüüd on õest saanud koerainimene, Marko aga leiab, et kass peaks olema igas heas kodus.

Millal eile loomad meeldima hakkasid ning millised loomad olid teie lapsepõlvekodus?
Niikaua kui ma ennast mäletan, siis on meil ikka olnud kass. Olen enda jaoks seda põhjendanud asjaoluga, et mul on vanem õde ja temale meeldis kasside eest hoolitseda.
Nii sattus meile lapsepõlves ka üsna õnnetuid kasse, kes kahjuks pikalt ei elanud. Huvitaval kombel on temal nüüd koer ja meie pere on jäänud kasside peale.

Praegu on teil kass Muska. Kuidas ta teie koju sattus ning kas ta sai omale nime?
Meie eelmine kass Kitu elas 21aastaseks ja tema kadumine oli väga suur löök, kuigi me kõik saime peres aru, et varem või hiljem see hetk saabub, kui teda enam ei ole. Ja nii nagu Kitu, oli ka meie nüüdne kass Muska kodutu.
Kitu valis omale perenaise ise. See on üsna omapärane lugu, kuidas ta ennast mu naisele otseses mõttes Rüütli tänaval „pakkus“. Kuid nagu vanarahvas ütles, et kodu ilma kassita on lihtsalt maja, siis võtsime mõne aja pärast uuesti kassi.
Muska on toodud Põltsamaa lähedalt CatsHelp nimelise kassidele koduotsimise teenust pakkuva organisatsiooni kaudu. Muskal oli algul teine nimi, aga meie arust oli ta just Muska nägu või ka MUSt KAss. Muidugi on tal väga palju ka hüüdnimesid,naljakaid ja vähem naljakaid.

Kas ta on toakass või elab pigem õues?
Meie kaks viimast kassi on olnud tubased, see on nende territoorium ja seal on nemad kuningad ja lasevad ka meil seal elada.

Kas Muska puu otsas ka käib?
Kuna ta on tubane, siis on tal toas ronimispuu, mida ta kasutab. Kuna ta on noor, siis kasutab ta ronimiseks, hüppamiseks ja turnimiseks ka mööblit ja muid asju, mida ta leiab. Kaasa arvatud inimesed, kes sobivad suurepäraselt kõrgemale vaatamise alusteks. Seda on hästi näha ka ühe pildi peal, kus ta minu õlal seisab, ise kahel jalal püsti.

Kas Muska on mõne sigadusega või vallatusega ka hakkama saanud?
No ikka, ta on ju noor ja energiline. Üks tema hüüdnimi on Vedru, sest ta suudab üsna kõrgele hüpata ja samal ajal õhus olles ka suunda muuta. Muidugi maandub ta ikka jalgadele.
Tema üks lemmikajaviiteid on pulga otsas oleva tuti tagaajamine ja selle kinni püüdmine. See meeldib talle nii väga, et ta tassib seda pulka ise taga ja toob mõne pereliikme juurde, paludes, et see siis temaga koos mängiks.

Mis on Muska lemmiktoit?
Ta justkui alles otsib oma lemmikut. Aga kana paistab talle meeldivat. Muidugi juurde krõbinad ja konservid. Vahel üllatab ta meid sellega, et nõuab ikka seda ka, mida meie sööme, aga kui veendub, et me sööme tema arvates üsna jamasid asju, siis ta huvi kaob.

Milline toit talle üldse ei maitse?
Kui talle ei maitse, siis pöörab ta ennast koheselt minekule või kaabib käpaga peale, väljendades nii selgelt, mida ta mõnest toidust arvab. Järgmine kord pole mõtet selliseid toite talle pakkuda.

Kuidas Muska teiste kasside ja koertega läbi saab?
Kuna me võtsime ta n-ö kassikodust, kus oli ka teisi kasse, siis seal oli ta olnud ääretult tagasihoidlik ja kartlik. Kui praegu seda „röövlit“ näha, kes meil kodus on, siis on need nagu kaks erinevat kassi.

Millised on tulevikuplaanid, kas plaanite veel mõne loomakese koju võtta?
Selgeid plaane ei ole, kuigi naine on arutanud, et kui võtaks Muskale ka seltsilise. Sellise otsuseni me ei ole jõudnud, aga kui, siis jätkame ikka põhimõtet, et pakume mõnele kodutule loomale armastavat peret ja head kodu.

Hillar Kohv

0 kommentaari Lisa kommentaar