lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Maailma haruldasim inimahv on huku äärel

Indoneesias Sumatra saarel elavad tapanuli orangutanid on teadlaste hinnangul tõsises hävimisohus: kui midagi otsustavat ette ei võeta, võib see liik täiesti kaduda.

Sean Sloan ja William Laurance Austraaliast James Cooki ülikoolist ja nende kolleegid kirjutavad oma uurimisretkedel kogutud andmete põhjal ajakirjas Current Biology, et neid haruldasi loomi on säilinud ainult piirkondades, kuhu ei ole veel rajatud teid, mis hõlbustaksid ebaseaduslikku metsaraiet ja salaküttimist.
Tapanuli orangutanid on üks kolmest orangutaniliigist ja üleüldse seitsmes suur inimahv, kes kunagi avastatud. See, et tapanuli orangutanid on omaette liik, selgus lõplikult alles möödunud aastal. Praeguseks on neid järel alla 800. Nende elupaik on väga väike, ainult umbes Hiiumaa suurune.
Teadlaste sõnul kujutavad neile tõsist ohtu teedeehitus, metsaraie ja salaküttimine, eriti aga kavandatav Batang Toru hiidtamm, mille on lubanud ehitada Hiina ettevõtjad. Kui tammiplaan peaks teostuma, siis ujutatakse osa tapanuli orangutanide elupaigast üle, allesjäänud osa aga hakitakse uute teede ja elektriliinidega tükkideks.

Lemmik

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 26.05.2020 11:07
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ainult 2% intressimäära ja parema tagasimakseplaaniga krediidireisija Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Finantskriisi ja laenude osas on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Ch Richard 09.05.2020 20:08
Tere! Kas vajate kiiret sularaha? Kas see on kiireloomuline ja peate minilaenu leidma väga kiiresti (vastake 24–48 tunni jooksul)? Pakume isiklikke laene vahemikus 1000–5 000 000 eurot. Meie intressimäär on 4% Sel põhjusel palun kirjutage mulle või võtke minuga ühendust, kui olete minu laenupakkumisest huvitatud. E-posti aadress: assanaexpres@gmail.com WhatsApp: +420 733 421 753 Viber: +420 732446729 Kui olete huvitatud, andke mulle oma number või e-posti aadress ja ma võtan teiega otse ühendust TÄNU OMA TÄHELEPANU KOHTA. Ootame teie vastust.