lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Linnud suudavad videopildist õppida

Linnud nopivad tarkuseterakesi üksteise käitumist vaadeldes, ka videosalvestise pealt ja isegi üle liigipiiride.

Liisa Hämäläinen Inglismaalt Cambridge'i Ülikoolist ja ta kolleegid tegid Soomes katseid sinitihaste ja rasvatihastega.
Nad näitasid lindudele videoid, milles kas sini- või rasvatihastele pakuti nokkida toiduterakesi, täpsemalt mandlilaaste.
Mõnesid laaste sõid linnud neis videois täiesti hea meelega, ­teiste peale aga kirtsutasid nina — või õieti küll pühkisid nokka ja raputasid pead, nagu tihastel on vastiku maitsega toidu peale ­kombeks.
Teadlased olid nimelt neid teisi mandlilaaste varem leotanud kibedamaitselises lahuses.
Kõik laastukesed olid kleebitud mürgivaba liimiga väikeste paberitükikeste külge, paberitükikeste peale olid aga tehtud märgid — puhaste mandlilaastude juurde rist, kibedate juurde ruut.
Kui teised linnud olid neid videoid näha saanud, siis pakuti neilegi samasugust toiduvalikut — ristiga märgitud maitsvaid mandlilaaste ja ruuduga märgitud vastikuid.
Võrdluseks pakuti seda valikut ka niisugustele lindudele, kes videokoolitust saanud ei olnud. Ja tuligi välja, et videot näinud lindude seas tuli kibedate laastude nokkimist ette märksa vähem kui neil, kellel oli toetuda ainult omaenda kogemusele.
Sinitihased õppisid seejuures paremini oma liigikaaslastest tehtud videote pealt, kuid rasvatihastel ei olnud vahet, kas nad olid videos näinud teisi rasvatihaseid või hoopis sinitihaseid. Selline liigiülene õppimine tundub olevat lindude seas ülimalt haruldane.
Hämäläinen ja kaasautorid kirjutavad uurimusest ajakirjas Journal of Animal Ecology.

Lemmik

3 kommentaari Lisa kommentaar
  
mr scott 25.02.2021 18:59
Juurdepääs laenufirmale, anname laene intressimääraga 0f 3%. Tere, härra. Oleme eraettevõte ja pakume madalate intressimääradega laene, kui laenusumma määramine on 50 miljonit laenueraldist 1000 eurot ettevõtluse arendamise laenu jaoks: eelised / konkurentsivõime ettevõtte laiendamiseks. (WhatsAppi number: +79258159150) võtke meiega ühendust aadressil: accessloanfirm2030@gmail.com Pakume erinevaid laene * Isiklikud laenud (tagatud ja tagatiseta) * Ettevõtte laenud (tagatud ja tagatiseta) WhatsAppi number: +79258159150 võtke meiega ühendust aadressil: accessloanfirm2030@gmail.com Täname, et leidsite selle reklaami lugemiseks aega. Lisateabe ja päringute saamiseks saatke meile täna e-kiri Arvestades Hr scott accessloanfirm2030@gmail.com
Linda Mark 26.05.2020 10:42
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ainult 2% intressimäära ja parema tagasimakseplaaniga krediidireisija Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Finantskriisi ja laenude osas on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Ch Richard 09.05.2020 19:44
Tere! Kas vajate kiiret sularaha? Kas see on kiireloomuline ja peate minilaenu leidma väga kiiresti (vastake 24–48 tunni jooksul)? Pakume isiklikke laene vahemikus 1000–5 000 000 eurot. Meie intressimäär on 4% Sel põhjusel palun kirjutage mulle või võtke minuga ühendust, kui olete minu laenupakkumisest huvitatud. E-posti aadress: assanaexpres@gmail.com WhatsApp: +420 733 421 753 Viber: +420 732446729 Kui olete huvitatud, andke mulle oma number või e-posti aadress ja ma võtan teiega otse ühendust TÄNU OMA TÄHELEPANU KOHTA. Ootame teie vastust.