lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Lemmikloomad vähendavad allergiariski

Iga täiendav kass ja koer, kellega imik lapseeas regulaarselt kokku puutub, vähendab hilisemas elus riski allergiate tekkeks, selgub Rootsis läbiviidud uuringust.

Täielikult parasiidivabas keskkonnas elades ei õpi immuunsüsteem populaarse hügieenihüpoteesi kohaselt piisavalt hästi eristama ohutuid tolmukübemeid ja teisi võimalikke allergeene ohtlikest haigustekitajatest. Lisaks pärsib see mitmekesisema mikrobioomi – inimeste nahal ja soolestiku elava mikroobikoosluse kujunemist. Viimast on seostatud omakorda väiksema autoimmuunhaiguste, ärritunud soole sündroomi ja ainevahetushäirete tekkimisega riskiga.

Veidi räpasem keskkond
Majapidamises elav kass või koer näib muutvat keskkonna piisavalt, kuid samas ka mitte liigselt
räpaseks. Nende pidamisega seotud kasule on viidanud mitmed eelnevad tööd. Ajakirjas PLOS ONE ilmunud töö viitab, et oluline on ka kokkupuute määr ehk doos.
Bill Hesselmar Göteborgi Ülikoolist analüüsis värske uuringu tarbeks kahe eelneva töö tulemusi. Neist ühes jälgiti lapsi sünnist saati ja uuriti 8–9 aasta vanuseks saades, kas neil oli tekkinud allergia ühe või mitme allergeeni suhtes. Teises uuringus küsitleti 7–8 aasta vanuseid lapsi. Kokku haaras analüüs Hesselmari analüüs 1278 last.

Veel võimalusi allergia vältimiseks
Andmete kombineerimisel selgus, et mitte ühegi koera või kassita majapidamises üles kasvanud imikutest esines kainikueas allergiasümptomeid igal kolmandal. Nelja lemmikloomaga koos elanud laste allergiarisk oli poole väiksem. Neil esines harvem astmat, ekseemi, nohu ja allergilist riniiti. Enam kui viie lemmikloomaga koos elanud lastest ei esinenud allergiasümptomeid mitte ühelgi. Viimane ei tähenda, et lapse saamise järel enam kui viie koera või kassi võtmine oleks allergiate vältimiseks kindel võimalus, kuid vähendab nende riski märgatavalt.
Lisaks leidis Hesselmar, et allergiariski vähendas muu hulgas ka õdede-vendade olemasolu, lapse keisrilõiketa ilmale toomine ja nõude käsitsi pesemine.

Lemmik Foto: Aivar Pärtel

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 26.05.2020 10:50
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ainult 2% intressimäära ja parema tagasimakseplaaniga krediidireisija Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Finantskriisi ja laenude osas on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Ch Richard 09.05.2020 19:47
Tere! Kas vajate kiiret sularaha? Kas see on kiireloomuline ja peate minilaenu leidma väga kiiresti (vastake 24–48 tunni jooksul)? Pakume isiklikke laene vahemikus 1000–5 000 000 eurot. Meie intressimäär on 4% Sel põhjusel palun kirjutage mulle või võtke minuga ühendust, kui olete minu laenupakkumisest huvitatud. E-posti aadress: assanaexpres@gmail.com WhatsApp: +420 733 421 753 Viber: +420 732446729 Kui olete huvitatud, andke mulle oma number või e-posti aadress ja ma võtan teiega otse ühendust TÄNU OMA TÄHELEPANU KOHTA. Ootame teie vastust.