lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Lemmiklind tahab tarka pererahvast

„Mida rohkem lindudest teada, seda kergem on lindu pidada,” arutleb Papagoi Keskuse juht Katarina Bright.

Märjamaa lähistel Konuveres avati sel suvel uus vahva koht, mis ilmselt kujuneb kõigi lemmiklinnusõprade jaoks oluliseks paigaks – Papagoi Keskus.
Papagoi Keskus on linnu- ja inimsõbralik koht, mida juhib linnutreener Katarina Bright. Praegu töötab keskus ettehelistamisel –  ent tellida saab ekskursioone ja vestlusringe, samuti saab minna individuaalkonsultatsioonile. Viimast võiks teha kindlasti enne lemmiklinnu majjatoomist, ent nõu ja abi saab küsida ka siis, kui suleline sõber on juba kodus, ent mõnes punktis jääb oma teadmistest ja kogemustest vajaka.
Katarina loeb oma vaimseks teejuhiks Aleksei Turovskit – just temaga suhtlemine on andnud Katarinale julgust hakata loenguid pidama ja linnututvustustusi korraldama.
Tahab aga linnusõber mõneks ajaks reisile minna, on jälle põhjust Papagoi Keskuse poole pöörduda – nimelt tegutseb seal Eesti ainus linnuhotell.
Lisaks teadmiste jagamisele pakub Katarina Bright ka vahvat meelelahutust nii lastele kui ka täiskasvanutele. Millised populaarsed muinasjutu- ja filmitegelased papagoidega seoses meenuvad? Ikka piraadid! Ja Katarina koos oma uhkete lindudega oskab röövlilaeva meeleolu luua nii suurtele kui ka kõige väiksematele.

Otsused enne linnuvõttu
Mõte võtta koju lemmiklind käib küllap aegajalt läbi iga koduseid lemmikuid armastava inimese peast. Omamoodi on ju linnuga lihtsam kui koera või kassiga – aga teisalt jälle märksa keerulisem.
Katarina Bright soovitab enne linnuvõttu kindlasti uurida erinevaid linnuliike ning konsulteerida teistega, kel lindudega rohkem kogemusi on. Sedasama on ta teinud ka ise ning linnutreeneriks kasvamise taga on aastatepikkune töö ja õppimine.
„Mida rohkem sa lindude kohta tead, seda kergem on langetada õige otsus – võtta koju lind või mitte ning kui võtta, siis millise linnu kasuks otsustada,” räägib ta. Võluvat röövlikostüümi kandev naine oskab asjalikku juttu ajada nii põneval toonil, et teda on huvitav kuulata ka lasteaiaealistel linnusõpradel.
Katarina soovitus on, et kes koju lindu tahab, peaks enne elava olendi majjatoomist kindlasti ära otsustama, kus uus pereliige elama hakkab, samuti peaks tal puur olemas olema. Puur peab olema mõnusalt suur, et lind seal sees igavlema ei hakkaks, samuti peab linnul olema võimalust puurist väljas käia.
Milline lind võtta, sõltub nii pererahva huvidest kui ka eluruumi võimalustest. Väikesed viirpapagoid vajavad märksa vähem tegevus- ja puuriruumi kui suured aarad või jakod.

Anne-Mari Alver

Jätkub ajakirjas...

0 kommentaari Lisa kommentaar