lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Laulja Aare Külvja lapsendas hüljatud kassipoja

Sa võid enesele öelda, et ei mingit lemmiklooma... Aga siis teeb elu oma korrektiivid ja pehmete kassikäpad on jälle su elu osa. Just selline on Aare Külvja kogemus oma Fränkiga.

Millal teile loomad meeldima hakkasid ning millised loomad olid teie lapsepõlvekodus?
Loomad on mulle alati meeldinud. Kuna elasin lapsena talumajas, siis meil olid kassid, koerad, lehmad, sead, jänesed ja kanad. Võiksin öelda, et minu elu on möödunud loomade keskel.

Praegu on teil kodus kass Fränk. Millal ja kuidas tema teie koju sattus ning kes talle sellise nime pani ning miks just selline nimi?
Tõesti, praegu on minu lemmikuks kass Fränk. Kassi võtmine ei olnud planeeritud, sest olin võtnud enda jaoks mõned aastad tagasi otsuse, et ma ei võta endale enam ühtki lemmiklooma. Selleks oli kaks põhjust. Ma ei pea õigeks korteris loomi pidada, sest loomadel puudub korteris ikka mingi vabadus. Ja teine kõige olulisem põhjus oli kass Rübliku ootamatu haigestumine ja surm. Ta elas vaid viieaastaseks ja see oli mulle väga valus kaotus. Käisin erinevad kliinikud läbi ja tegime uuringuid, kuid kahjuks ei olnud midagi päästa.
Aga Fränk sattus minu ellu väga ootamatul viisil. Minu lapsepõlvekodu juures elas üks hulkuv emane kass. Me nägime, et ta on tiine. Ühel päeval oli ta ilmselt ära poeginud, sest kõht oli väikeseks jäänud. Aga kuna ta istus pikad päevad maja juures ja ära ei käinud, siis eeldasime, et pojad hukkusid. Mingi aeg kadus see kass maja juurest üldse ära. Ilmselt hukkus kuskil. Mets lähedal, äkki viisid rebased ära, no kes teab. Igatahes nädal hiljem leidis vend lakast kassipoja ja mina kaks päeva sellest leiust hiljem teise kassipoja. Mis mul siis teha oli, viisin mõlemad enda juurde. Mõlemad olid isased. Hallikirju sai nimeks Miilo ja mustakirju Fränk. Nimi Miilo tuli sõbranna käest ja Fränk tuli endale ootamatult mõttesse. Plaan oli neid mõnd aega enda juures poputada ja siis anda kellelegi kodukassiks. Otsisin Facebookis kassidele kodu. Miilo sai endale uue kodu ja peremehe, aga Fränk jäi lõpuks minuga, kuna huvilisi ei olnud.

Kas Fränk on õuekass või on tubase eluviisiga?
Fränk on tubase eluviisiga. Oleme ka väljas käinud. Ta on alles noor kass, vast kaheksa kuud vana. Kuna ma kassil niisama kolada ei laseks, siis õues võiks ka edaspidi käia mingi järelvalve all.

Millist toitu Fränk süüa armastab ning millist toitu ta üldse ei söö?
Fränk armastab Purina Gourmet pasteeti. Ei soovi süüa neid tooteid, mis on poes saadaval väga odava hinnaga. Ilmselt ei ole kvaliteetsed.

Kas Fränk on mõne koeruse või vembu ka visanud?
Fränk on väga mänguhimuline kass. Ühel päeval otsustas ta korterist põgeneda läbi akna ees oleva võrgu, muid vimkasid ta mul teinud ei olegi. Mänguasjadel on igatahes kohe tükid taga.

Olete ka laulumees. Kas Fränk oskab ka nurru lüüa muusika rütmis?
Fränk nurrub palju ja kõvasti, aga ei ole täheldanud seda, et teeks seda muusikarütmis. Aga kui olen kodus laulnud ja seda läbi mikrofoni, siis ta tuleb alati minu juurde ega lase ennast suuremast mürast häirida. Näha on, et ta ei karda helisid.

Millised loomad teile veel meeldivad peale kassi?
Mina olen lehma- ja kassiinimene. Muid loomi ma ise pigem ei kasvataks ja võin eemalt vaadata.

Kas plaanite tulevikus veel mõne looma oma koju võtta?
Üldiselt ei plaani endale uut lemmikut peale Fränki võtta. Eks Fränk elab veel minuga üsna palju aastaid, sest ta alles nii nooruke.

Hillar Kohv

 

0 kommentaari Lisa kommentaar