lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Külaskäik kassituppa: maiusepakk sulatab jää

Kuna heategude peale tuleks mõelda aastaringselt, mitte ainult hooajati, siis võttis ajakiri Lemmik seekord ette külastuse Pesaleidja kassituppa. Kaasa võisime võtta konserve ja maiuseid.

Pesaleidja MTÜ on Eesti suurim vabatahtlike poolt juhitav kodutute loomade varjupaik. Igapäevaselt kuulub Pesaleidja hoolealuste alla kassitoas ja hoiukodudes üle 400 õnnetu hinge, kelle eest kannavad hoolt umbes 130 vabatahtliku ning aastas leitakse uus kodu 600le loomale.
Pesaleidja ei hukka ühtegi tervet või ravitavat looma. Näiteks 2018. aastal saadeti koju 605 kassi ja 1 koer. Kokku on nad uue kodu leidnud rohkem kui 3400le loomale.
2012. aasta lõpus alustas tegevust Pesaleidja Kassituba, kuhu tuuakse Varjupaikade MTÜ varjupaikadest pärit kassid, kes on jäänud nendesse mingil põhjusel pikalt kodu ootama. See leevendab varjupaikades ruumipuudust, lisaks leiavad kassid Tallinnas üldjuhul kiiremini kodud.

Külaskäik kasside juurde
Kassitoal on ruumid Tammsaare teel asuvas ärihoones, mis esialgu võib tunduda kummaline, kuid kuna see asub kortermajade keskel, siis suurem tänava müra sinna ei kostu.
Küll aga toimub seal kõrval praegu ehitustööd, mis kiisudele ehk aknast vaadates pigem lõbustuseks võiks olla. Kassituba asub teisel korrusel ning on lihtsasti leitav. Astusime sisse väiksesse eesruumi, kus asub annetuskast ning saab ka meeneid osta. Minule jäid kohe silma pehmed helkurid, millest ühe ma ka endale soetasin.
Sisenedes paluti meil ära pesta käed, kaasa võis võtta maiusepaki ning valida enne kassituppa minekut omale meelepärane mänguasi, millega kasside tuju lõbustada. Igaks juhuks anti näppu ka veepihusti, et mõnda väga ulakat karvapalli vajadusel korrale kutsuda. Kiisud veedavad oma päevad kahes toas – üks suurem, teine väiksem.

Suur tuba
Esimesena juhatatigi meid suurde tuppa, kus on erinevad kassid koos. Uksest pidi kiiresti sisse minema, sest mõned juba ootasid teispool võimalust minna avastusretkele.
Pärast väikest sissejuhatust lubati meil rahulikult üksi toimetada, fotograaf pildistas ja mina jagasin tutvuse loomiseks maiusi ning meelitasin mänguasjaga.
Oli neid, kes tulid kohe asja uurima, kuid enamus ikkagi jälgisid huviga eemalt, et mis toimub või pidasid uinakut. Kuivtoit ja vesi on kiisudel alati ees, kuid maiuse vastu tunti huvi küll. Samuti käidi fotograafi kotti uudistamas.
Üldiselt oli mu ümber enamasti 4-6 kassi, kes siis parasjagu rohkem tähelepanu või maiust tahtsid. Sülle ei julgenud esimese hooga keegi tulla, mis on iseenesest mõistetav, kuid paikäsi sobis mõnele küll.
Toa keskel on laotatud mõned madratsid, seinte ääres kraapimispuud, liivakastid ning seinal on riiulid ja jooksuratas, et igal kiisul oleks mõnus olla. Kasside uneaeg on ju keskmiselt 13-14 tundi.

Väike tuba
Väikeses toas hoitakse isaseid kasse ja neid, kes teistega läbi ei saa. See on ka palju väiksem ruum ning esialgu öeldi, et kui soovime sinna minna siis igaks juhuks koos saatjaga. Samuti hoiatati ette, et mõni kiisu võib ette hoiatamata rünnata.
Väga kiiresti sai selgeks, et maiusepakk võib ikkagi ka seal jää murda ning keegi ei rünnanud ei mind ega ka fotograafi. Pigem olid kõik tublid poisid. Kes tahtis tuli ligi, nõudis pai, kes piirdus mängimisega võid piirdus eemalt vaatlemisega. Ka poseerimine oli neilgi hästi käpas.
Selles toas oli samuti kõik olemas – madratsid, riiulid, kraapimispuud, toit ja vesi ning liivakastid. Lisaks jooksuratas seinal. Püüdsin mõnda kiisut maiusega sinna meelitada, kuid kahjuks ei võtnud keegi vedu, palake tõmmati käpaga maha ning söödi lihtsalt ära.
Kõik olid väga toredad ja rahulikud, seega veepihustit ei läinud meil tegelikult kummaski toas vaja.

Kassituppa saabutakse pigem väljaspool Tallinnat
Kassidega mängides kohtusime ka paari vabatahtlikuga, kellel jagub aega oma igapäevaste toimetuste kõrval käia abiks ja muidugi on mõned kiisud ka koju viidud.
Uurisin, et kas näiteks Tallinnas on linnaosa, kust enim võiks kodutuid kasse leida. Mõnevõrra üllatusena selgus, et Tallinna tänavatelt neile loomi väge ei tulegi, sest siin on erinevaid organisatsioon, kes kodutute loomadega tegelevad ning kahtlemata aitab kaasa ka asjaolu, et elanike on rohkem võrreldes mõne muu paigaga Eestis.
Abi vajavad kõik piirkonnad, sest mõnes on vaid üksikud inimesed, kes vabatahtlikuna tegelevad, aga kodutuid loomi leidub kahjuks kõikjalt. Igatahes soovime kõigile jõudu ja jaksu abivajavate loomadega tegelemiseks.

Birgit Padur Fotod: Aivar Pärtel

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 26.05.2020 10:52
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ainult 2% intressimäära ja parema tagasimakseplaaniga krediidireisija Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Finantskriisi ja laenude osas on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Ch Richard 09.05.2020 19:59
Tere! Kas vajate kiiret sularaha? Kas see on kiireloomuline ja peate minilaenu leidma väga kiiresti (vastake 24–48 tunni jooksul)? Pakume isiklikke laene vahemikus 1000–5 000 000 eurot. Meie intressimäär on 4% Sel põhjusel palun kirjutage mulle või võtke minuga ühendust, kui olete minu laenupakkumisest huvitatud. E-posti aadress: assanaexpres@gmail.com WhatsApp: +420 733 421 753 Viber: +420 732446729 Kui olete huvitatud, andke mulle oma number või e-posti aadress ja ma võtan teiega otse ühendust TÄNU OMA TÄHELEPANU KOHTA. Ootame teie vastust.