lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Kõige suurem kingitus on armastus

Kõik mu loomad on alati saanud kingitusi ja ma tunnen, et nemad on oma läheduse ja armastusega ka meile, oma pererahvale, palju kinke teinud.

Mu elus on olnud mitmeid loomi – kasse ja koeri. Meenutades aastaid tagasi, kui olin koolipiiga ja vend oli meile koju toonud emase kassi Kurri.
See oli mu esimene kord, kui sai kassile teha näärikingi. Seadsime kingipakid kuuse alla ja teiste seas kingipakk Kurrile. Ühel hetkel avastasin, et Kurri istub kuuse all ja on oma paki leidnud ja seda lõbusasti lahti harutamas.
Meil käis igal aastal jõuluvana, kelleks oli kasuisa Ülo. Ta oli tore laulumees, pillimängija ja alati pere ringis aktiivne õhtujuht. Näärivanal oli peas äge pikk torukujuline näärivana müts ja seljas uhke punane mantel. Habemeks oli mütsi küljes valge vatt, naljakas plastikust roosa nina ja mustade raamidega prillid. Vöö külge oli alati asetatud vitsakimp. Vitsakimpu üldjuhul vaja ei olnud, sest meil olid head lapsed. Kõigil olid alati salmid ja laulud peas ning mõni ka tantsis.
Kurri aga oli kaval. Selleks ajaks, kui näärivana kohale jõudis, oli pakk tal avatud ja nahkagi pistetud. Kingituseks olid kassile viinerid. Kurri poeg Miki osutus kingituseks Kurrile kogu eluks. Kassidel oli ühine kodu. Muidu on ikka saanud lemmikloomadele kingitusi teha ka muul ajal.

Kallistustest sussideni
Kõik loomad mu elus on olnud erilised ja igaühele on alati olnud kingituseks juba minu pakutud armastus looma vastu. Ma alati armastan loomi kallistada ja sülle võtta, ka neid hoida nagu teiste lapsi hoitakse.
Kui aga minu elus olnud hundikoerad on suureks kasvanud, on asi keerulisem. Sülle nad enam ei mahu, on saanud panna sülle oma koonu.
Minu armas hundikoer Lord armastas tihti tulla mu juurde ja asetada sülle oma koonu. Nii ta käis hommikuti voodi otsalgi ootamas, pead voodisse pannes. Tema armastavad silmad olid minule üllas kingitus iga päev. Minu tuttidega toasussid olid alati Lordi mängukaaslased.
Koer Naki, kelle ma emale tõin, tema parim kingitus oli padja peal magada ja kui suureks kasvas, magaski ema juures voodis ja ka teki all. Võtsime ta alati kaasa. Ükskord sõitsime ratastega metsa seenele ja Naki pidi koju jääma. Äkki teel märkasime, et Naki on järgi hiilinud. Teel võtsin koera kaenla ja ühe käega juhtides ratast, sõitsin seenemetsa. Naki ei jäänud sammugi maha. Milline kingitus Nakile!

Mänguasjade pillerkaar
Tütre kass Kustile ostsin ägeda küüneteritaja, vahva kalakujulise vaiba kingituseks ühel ilusal suvepäeval, kuna kassil tuli meie juures ajutiselt elada, kuni Kusti kodus remont tehtud sai. Kodus tal oli suur kassimaja, meil sellist võimalust ei olnud. Kustile oli see nii põnev ja põnevaks osutus talle ka mu diivan ära kraapida küüsi tervitades. Tihti on saanud kaupa tellides pappkastid samuti Kusti endale, kuhu sisse ta armastab istuda. Sinna ligi ei maksa minna, sest ta kohe äsab kastist käpaga.
Venna koer Rexile olen kinkinud küll Pedigree suuremaid nahast konte, mängupalle ja ükskord viisin köielaadse mänguasja, mis oli hetkega pilbasteks näritud. Aasta tagasi sai Rex vahva jõulukingituse, milleks oli elusuur nahast kont. Rex on maias poiss. Vend nimetab teda gurmaaniks, sest ta kavaldab õhtuti vennalt juustu ja muid suupisteid välja. Rex on enamuselt toakoer nüüd. Varem ta elas kuudis ja oma aedikus. Nüüdseks on minu värvitud Rexi kuut kodumaja hoovis ilumajakeseks osutunud, kus oma aedikus käib Rex vaid haukumas, kui kuuleb ja näeb metsateel jalutajaid ja koeri liikumas.

Eriline aeg ja erilised kingid
Ees on taas jõulud ja mõtlesin teha midagi erilist Rexile kingituseks. Oma peamised ööd saadab Rex mööda ema magamistoas. Seal on ka ümmargune vaip maas, mis on suht päevi näinud. Vaipa oleks hundule vaja.
Samas käib Rex ka igal ööl suures toas nurgadiivani peal magamas. Sinna on Rexile ema pannud toreda saunalina kirjaga Ramirent. Sellestki on rutiin saanud. Mõtlen, et teeks talle ise kauni päevateki diivanile, ekstra Rexi jaoks. Samuti ka padjakese. Rex on selle ära teeninud, sest tema tänulikkus on alati vahva külalislahkus ja sillas tunnete näitamine kui hobuse kappamise näol, kui me Piirale läheme. See on aga parim kingitus Rexilt kõigile. Samuti Rexi käpa andmine on omaette lahkus. Käpa sülle panemisega küsib ta ka maiuspala.
Parim kingitus koduloomale on pererahva armastus, hoolimine ja looma hoidmine. Anda loomale elamisväärsete tingimustega kodu ja kus koer ei pea elama keti otsas kuudis.

Innele Õispuu

0 kommentaari Lisa kommentaar