lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Koer ja kass depressiooni vastu

Uuringud tõendavad, et koer, kass ja teised lemmikloomad aitavad suurepäraselt võita kerget ja keskmise raskusega depressiooni. Teraapia saladus peitub mitmes inimese ja tema lemmiklooma suhteid moodustavas teguris.

Tingimusteta, mittekomplitseeritud armastus. Kas teie suhted perekonnaga ja teiste lähedaste inimestega on keerulised? Lemmikloomast võib saada suurepärane abiline! Loomaga võite end vabalt tunda. Te ei pea muretsema looma tunnete solvamise pärast ega kuulama nõuandeid, mida te ei taha kuulda.
Vastutus. Võib näida, et depressiooniga inimene ei saa võtta vastutust looma eest just praegu – raske on hoolitseda iseendagi eest. Spetsialistid siiski arvavad, et pisut vastutust tuleb depressiooni puhul kasuks. See loob elule uue ja positiivse suuna. Looma eest hoolitsemine ja vastutamine võib aidata tõsta enesetunnet, tuletades inimesele meelde, et ta on suuteline rohkemaks kui ise arvab.
Aktiivsus. Depressiooni põetakse tavaliselt diivanil – raske on ennast kokku võtta mõneks kehaliseks tegevuseks. Lemmikloom, eriti koer, keda peab iga päev jalutama viima, sunnib inimest kodust välja minema.  
Rutiin. Depressiooniga inimest aitab väga igapäevane kord. Looma loomulik rutiin – peremehe äratamine hommikul, hommikusöögi ja jalutuskäigu nõudmine – aitab igapäevasest rütmist kinni pidada.  
Seltskond. Depressioon isoleerib inimese, võõrandab sõpradest ja lähedastest. Inimene ei tunne ennast üksikuna, kui kodus on teine elusolend. See on tõesti suur erinevus.  
Ühiskondlik vastasmõju. Lemmiklooma olemasolu võib kergesti suunata ühiskondlike kontaktide poole. Teil võib ette tulla vestlusi teiste loomaomanikega, kui jalutate koeraga, ostate talle toitu või ootate järjekorras veterinaararsti vastuvõtul. Loomad on loomulikud jäälõhkujad ning nende omanikel tavaliselt meeldib oma lemmikust rääkida.
Puudutamine. Uuringud kinnitavad, et inimene tunneb ennast paremini, kui tal on füüsiline kontakt teistega. Loomad pakuvad midagi sellesarnast. Kassi silitamine süles või koera hellitamine on loomulik rahustav protsess.

Susanne Unt

1 kommentaar Lisa kommentaar
  
Ch Richard 09.05.2020 20:08
Tere! Kas vajate kiiret sularaha? Kas see on kiireloomuline ja peate minilaenu leidma väga kiiresti (vastake 24–48 tunni jooksul)? Pakume isiklikke laene vahemikus 1000–5 000 000 eurot. Meie intressimäär on 4% Sel põhjusel palun kirjutage mulle või võtke minuga ühendust, kui olete minu laenupakkumisest huvitatud. E-posti aadress: assanaexpres@gmail.com WhatsApp: +420 733 421 753 Viber: +420 732446729 Kui olete huvitatud, andke mulle oma number või e-posti aadress ja ma võtan teiega otse ühendust TÄNU OMA TÄHELEPANU KOHTA. Ootame teie vastust.