lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Kõige suurem lemmik on oma kass!

„Omanik ei vali kassi. Kass valib, kelle juures ta tahab elada,” on arstiharidusega poliitik Viktor Vassiljev oma kassidega suheldes selgeks saanud.

Kui noorelt teile loomad meeldima hakkasid ja kes neist olid teie lapsepõlvekodus?
Varases lapsepõlves oli mängukaru ja muud pehmed-karvased, elusaid loomi polnud. Hiljem veetsin suved tädi juures, sõpradeks tema kaks suurt hundikoera.

Millal te endale esimest korda lemmiklooma võtsite ja kes ta oli?
Umbes viisteist aastat tagasi kassi, see juhtus juhuslikult, tuli kassipoja elu kurjade inimeste käest päästa ja polnud mujale panna kui koju tuua.

Teie peres on praegu kass, millal ta endale võtsite ja kui vana ta on?
Kaheksa-aastane, paar aastat tagasi varjupaigast võetud, kui eelmine läks kasside taevasse.

Kas kass on tubane või käib õues ka?
Teeb mis tahab, mina ei keela. Nagu ma ise – ööbib enamasti kodus, aga päeval ajab väljas mingeid kahtlaseid asju, millest osa on avalikkusele teada, osa mitte.

Milliseid toite teie nurrulööja sööb?
Vaheldumisi kassitoitu ja toorest liha, ilmselt on ka väljaspool kodu mõne elusolendi nahka pannud, nagu väikesel kiskjal ikka kombeks.

Kas te koera või papagoid pole plaaninud võtta?
Kõigepealt – omanik ei vali kassi, sest kassil ei saagi omanikku olla, vaid kass valib, kelle juures ta tahab elada. Ei meeldi, leiab teise. Nii et minu kass valis meie pere, dresseerib meid edukalt oma tahtmiste järgi, papagoide ja koerte vastu ta vist suurt huvi ei tunne, seega ei ole ka minul plaanis Noa laeva pidada.  

Mis värvi teie kass on ja mida arvate sellest, et kui must kass üle tee jookseb? Kas see toob ebaõnne?
Minu kass on kirju, üle tee minnes istub tükk aega ja vaatab vasakule-paremale, üle tee ei jookse, vaid kõnnib ettevaatlikult, kui on veendunud ohutuses. Üldiselt täidab liikluseeskirju. Aga must kass raudselt toob ebaõnne sellele, kes sellist asja usub. Üle Luise tänava jalutav krokodill toob ka kindlasti ebaõnne.

Kas plaanite tulevikus veel mõnda loomakest oma perre võtta?
Pean kassi käest küsima, mina võin kasvõi loomaaeda pidada, aga ei tea, kuidas see kassile meeldib.

Milline loom on teie lemmik?
Kass ikka, ja kõige suurem lemmik minu oma kass. Meil on kassidelt palju õppida. Oskavad elada –maksusid ei maksa, tööl ei käi, teevad mis tahavad ja ei tee seda, mida meie neil nõuame. Kassi elu on tunduvalt mõistlikum, kui inimese oma. Kassil on väga ratsionaalne suhtumine ümbritsevasse – televiisor pole söödav ega ohtlik, pöörab telekale selja. Aga külmkapi ees palvetab nagu kirikus. Kassile on hea oma mõtteid rääkida – ta kuulab tähelepanelikult ja välja ei lobise. Räägid kiisule mure ära ja saad ise paremini aru, kuidas peaksid talitama. Koer, see ainult vaatab peremehele silma, loeb peremehe soovid sealt välja ja jookseb täitma. Kass on kodus peremees, paneb kõik teised oma tahtmise järgi tantsima. Igavesti tark elukas.
Aga hakkama temaga saab. Tuleb suhted paika panna. Kui ämm annab kassile silku, siis peab isegi luud välja võtma. Minu naise käest võtab armuliselt vastu, kui ainult sisikond välja võetud. Aga kui kedagi pole kodus ja me kassiga kahekesi, siis sööb kõike, mis antakse. Teab, et mina tema pärast poodi jooksma ei hakka. Aga hiljem muidugi kitub teistele ära ja teeb kõik tasa, mis puudu jäi.
Mul on temale pretensioon ka, palun pange lehte, las häbeneb. Ta ronib öösiti minu ja abikaasa vahele magama, kusjuures naisele annab musi, seejuures surub tagumiku mulle näkku. Väga inetu. Aga ma ei hakka samaga vastama. Ikkagi koduloom, karvane ja armas.  

Hillar Kohv

0 kommentaari Lisa kommentaar