lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Kassid väljendavad armastust mitmel erineval moel

Kuidas aru saada, et kass on sind enda lemmikuks valinud? Vaata, kas mõni siinkirjeldatud käitumisviisidest on omane ka sinu kassist sõbrale.

Kassid on omapärased loomad ja nendest pole alati kerge aru saada. Ehkki pealtnäha külmad ja isepäised, näitavad nemadki oma armastust välja.

Ta lakub sind hoolitsevalt keelega
Kassiema lakub oma pojad üle kohe, kui need sündinud on - see on märk hoolitsusest ja armastusest. Kassipojad, kes on koos üles kasvanud, lakuvad teineteist isegi täiskasvanuna. Seega, kui sinu kass sind keelega noolib, näitab ta välja oma armastust sinu vastu.

Ta hõõrub end sinu vastu
Hõõrudes näitab kass välja kiindumus- ja rahulolutunnet. Kui kass hõõrub end vastu sinu jalga või nägu, tähendab see seda, et ta paneb sinu külge oma lõhna. See on aga märgiks, et ta peab sind oma lähedaste ringi kuuluvaks.

Väike näksamine on armastuse märk
Näksamine näitab, et armastus, mida sinu kass sinuga jagab, võib olla ka veidi valus, eriti kui ta näksab sind ninaotsast või käest. Kassid tavatsevad üksteist näksata, mis tähendab, et nad väljendavad teineteisele niimoodi kiindumust. Kassi karvkate on paksem kui inimese õrn nahk, seetõttu ei pruugi kass aru saada, et tema armuhammustused ei pruugi inimesele just kõige meeldivamad olla.
Mõnel kassil ongi näksamine instinktidest lähtuv tegevus, mistõttu sellist käitumist on raske peatada. Parim viis näksamist ennetada on oma käsi või nägu kassi eest õigel hetkel eest ära tõmmata.

Ta teeskleb, et märgistab sind
Isased kassid tavatsevad oma territooriumi märgistada. Kuna kass peab sind enda omandiks, siis ei maksa üllatuda, kui sinu kõuts sinu poole oma tagumise poole keerab ja saba väristab. Õnneks ta siiski imiteerib märgistamist.

Ta hõõrub sinu vastu oma igemeid
See on küll veider komme, ent kui sinu kass hõõrub sinu vastu oma igemeid, (eriti ülemisi), siis tea, et see on järjekordne viis välja näidata, et sa oled tema oma ja sulle kuulub kogu tema jäägitu armastus.

Lemmik

Jätkub ajakirjas...

0 kommentaari Lisa kommentaar