lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Hobustekasvatajatest vennad Kallasted

Andrus Kallastele meeldisid loomad juba lapsepõlves, aga Jaanus Kallaste mängis lapsepõlves nukkudega ning hobuseid suisa kartis.

Tänaseks on Andrus Kallaste tubli hobustetreener ning suurim saavutus on tal siiani Eesti meister takistussõidus, kõrgushüppe rekord 2 meetrit ja 15 sentimeetrit. Loomulikult on Andrus Kallasel teisi aumärke ja karikaid. Tema vend Jaanus Kallaste oli üheksa aastat Tori Hobusekasvanduses tööl tegevjuhatajana.

Ratsutanud teismeeast peale
Kuna Andrus Kallaste ja Jaanus Kallaste vanematekodus Ares oli hobusetall, siis on nad hobustega sinasõbrad juba varasest noorusest peale. Andrus Kallaste hakkas hobusega ratsutama juba 16aastaselt Mart Nali käe all.
18aastaselt oli Andrus Kallaste mõned aastad Saksamaal ning Tori Hobusekasvandusse läks ta treeneriks 2002. aastal ning oli seal kuni 2009. aastani.
2009. aastast lõid vennad Andrus Kallaste ja Jaanus Kallaste Tori vallas Võllil oma firma Laane Tallid. Nimi tuli Laaneoja talu järgi.
Andrus Kallaste siiani kõige suurem saavutus on olnud Eesti kõrgushüppe rekord takistussõidus ning ta tuli Eesti meistriks tulemusega 2 meetrit ja 15 sentimeetrit.
Lisaks Laane Tallidele tegi Andrus Kallaste kaks aastat tagasi ka firma Horse transport 24. See pakub transporditeenuseid üle Euroopa. Laane Tallides on pidevalt tihe töögraafik, sest praktiliselt vaba aega polegi.
Hobustega tehakse ka pidevalt pulmasõite ning külastajaid käib paljudest erinevatest välisriikidest - soomlased, sakslased, rootslased ja teised rahvused.

Hillar Kohv

Jätkub ajakirjas...

0 kommentaari Lisa kommentaar