lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Hiigelrebaste piinad Soomes jätkuvad

Soome loomaõigusteorganisatsioon Oikeutta eläimille avaldas taaskord uued fotod ja videod Soome karusloomafarmidest.

Salaja filmitud materjalidel on näha hiigelmõõtmetesse aretatud ülekaalulisi rebaseid, kes kannatavad mitmete piinarikaste tervisehädade käes.
“Analoogne materjal avaldati ka eelmisel aastal. Uus materjal on seega tõestuseks, et Soome karusloomafarmides ei ole hoolimata rahvusvahelisest meelepahast ning protestidest ja meedia suurest tähelepanust mitte midagi muutunud. Karusloomafarmide eesmärk on kasum loomade heaolu hinnaga – mida suurem nahk, seda suurem tulu,” ütles loomade eestkoste organisatsiooni MTÜ Loomus juhataja Kadri Taperson.
Organisatsiooni Oikeutta eläimille andmetel on ülekaalulised rebased pigem normaalsus mitte erandjuhtum. Märtsis toimunud karusnahaoksjonil kuulusid enam kui 50 protsenti nahkadest kõige suuremasse kategooriasse. 2012. aastal teostatud uuringu kohaselt kaalub keskmine Soome karusloomafarmi sinirebane 19,4 kg. Metsik rebane kaalub vahemikus 3 kuni 5 kg.
Oikeutta eläimille esindaja Kristo Muurimaa hinnangul on karusloomafarmid Soome häbiplekk. “Sama saab öelda ka Eesti kohta. Põllumajandusloomade pidamises on suuri probleeme olenemata riigist või liigist. Karusloomakasvanduste probleemid on meie ühiskonnas nii üheselt mõistetavad, et see ühine arusaam tuleks kinnitada seadusandliku keeluga,” leiab Taperson.
Peale eelmise aasta paljastust Soome karusloomafarmides on mitmed rahvusvahelised moemajad nagu Gucci, Versace ja Michael Kors loobunud karusnahast. Hiljuti keelustas oma territooriuumil karusnahaga kauplemise ka San Francisco.

Annika Lepp

2 kommentaari Lisa kommentaar
  
Linda Mark 26.05.2020 11:08
KUIDAS MINU LAENU SELLEST SUUREST FIRMAST sain Tere, mu kallid inimesed, ma olen Linda McDonald, kes elab praegu Austinis Texases, USA-s. Olen praegu kolme lapsega lesk ja olin 2018. aasta aprillis finantsseisundis ummikus ning mul oli vaja refinantseerida ja arveid maksta. Proovisin leida laenu erinevatelt nii era- kui ka korporatiivsetelt laenufirmadelt, kuid mitte kunagi eduga. Enamik panku lükkas mu krediidi tagasi, ärge täiel rinnal saamas neid hoodlumeid, kes kutsuvad neid omaraha laenuandjaks - nad on kõik pettused, nad tahavad ainult teie raha ja te ei kuule neilt enam, et nad on seda mulle kaks korda teinud, enne kui ma kohtusin hr David Wilsoniga. Kõige huvitavam osa on see, et minu laen kanti mulle üle 74 tunni jooksul, seega soovitan teil pöörduda hr Davidi poole, kui olete huvitatud laenu saamisest ja olete kindel, et saate talle õigel ajal tagasi maksta, võite temaga ühendust võtta e-posti teel ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Krediidikontrolli pole, ainult 2% intressimäära ja parema tagasimakseplaaniga krediidireisija Kui peate laenutagatise saamiseks võtma ühendust mõne ettevõttega, pöörduge täna laenu saamiseks hr David Wilsoni poole Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid Lühiajaline laen (5_10 aastat) Pikaajaline laen (20_40) Meedia tähtajaline laen (10_20) Nad pakuvad laenu nagu Kodulaen ............., ärilaen ........ Võlalaen ....... Õppelaen .........., ettevõtluse alustamise laen Ettevõtluslaen ......., ettevõtte laen .............. jne E-post .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Finantskriisi ja laenude osas on David Wilsoni laenude finantseerimine just see koht, kuhu minna. Palun öelge talle, et ma proua Linda McDonald juhendab teile õnne ................... ....
Ch Richard 09.05.2020 20:08
Tere! Kas vajate kiiret sularaha? Kas see on kiireloomuline ja peate minilaenu leidma väga kiiresti (vastake 24–48 tunni jooksul)? Pakume isiklikke laene vahemikus 1000–5 000 000 eurot. Meie intressimäär on 4% Sel põhjusel palun kirjutage mulle või võtke minuga ühendust, kui olete minu laenupakkumisest huvitatud. E-posti aadress: assanaexpres@gmail.com WhatsApp: +420 733 421 753 Viber: +420 732446729 Kui olete huvitatud, andke mulle oma number või e-posti aadress ja ma võtan teiega otse ühendust TÄNU OMA TÄHELEPANU KOHTA. Ootame teie vastust.