lemmikute loodloomaarstloomaarsti nõuannepersoonilugupildigaleriipraktilinesisuturundusuudised

Arnold Oksmaa kasvatab sõbratari kasse

Sõumees Arnold Oksmaa jätab endast sageli mulje, et tal on kõik maailma mered põlvini. Kui aga jutt läheb tema kassidele, on Arnold korraga väga hoolitsev.

Millal sulle loomad meeldima hakkasid ja kes lemmikutest olid sinu lapsepõlvekodus?
Mulle meeldivad väga loomad ja mu esimene koer oli Roy. Panin talle nime laulja Roy Orbisoni järgi.
Roy oli hundikoer ja elas Kalamajas õues. Ta oli mu suurimaid lemmikuid ja kui olin haige, puges ta tihti mulle põue ja sain kiiresti terveks. Roy oli kikkis kõrvadega ja väga armas!
Siis veel oli mul Eestis omal ajal kass Mozart, et kõik nagu on olnud muusikute või heliloojate nimedega. Ma armastan väga kasse, siit ka põhjus, miks Soomes praegu on mul kaks tõukassi, kes on vähese karvaga.

Praegu on sul kodus kaks kassi, kuidas nemad sinu juurde sattusid, ja kuidas on kasside nimed?
Jah, nimed on kassidel Bomba ja Zaza ning nad kuuluvad tegelikult minu heale sõbrannale Iitule, kes kolis välismaale ja jättis oma kassid minu kasvatada.
Ja need on vähese karvaga kassid kui väga armsad, Bomba on aastane ja Zaza on 8 kuud, aga väga armsad ja suurepärase kiirusega tõukassid. Väga hea vaistu ja targa mõtlemisega, saan neid iseloomustada.

Oled vahel öelnud, et hoiad kasse. Kuidas see välja näeb? Kas mängid nendega?
Jah, ma mängin nende kassidega koos mänguasjadega ja ronimispuu on kodus ja muud lõngad ja pallid ja kilisevad asjad. Meil on väga lõbus ja nad armastavad mind, sest olen hoolitsev ja tark nende söögikordade teemal - nad saavad kaks korda päevas süüa ja ooteks kanatükke või muud närimist.

Alates sügisest on sul palju esinemisi nii Eestis kui Soomes ning lisaks sellele töötad ka Soomes ööklubis. Mida kassid sel ajal teevad ja kus nad on, kui sa kodus pole?
Jah, tagasi Eestis comebacki tehes on mul ikka päris hullumaja lahti läinud! Lisaks teen oma nädalalõputööd Herculese ööklubis ja peaaegu iga teine nädalalõpp on Eestis esinemised ja popsõud, mis on läinud täissaalidele. Sellel ajal hoiab mu kasse sõbranna Aila ja vaatab, et neil kõik olemas oleks, liivad vahetatud ja vesi ees ning söök olemas. Mul on suur au, et olen võitnud usalduse hoida oma sõbranna kasse, mis nüüd kuuluvad mulle, super!

On kassid sul tubase eluviisiga või elavad õues?
Kassid on tõesti tubase eluviisiga ja elavad mu kahe toa ja köögiga korteris, mis asub Kainuaineni linnaosas Helsingis ja nad saavad vabalt liikuda ja olla igal pool. Suvel on terassil, aga talvel ma neid välja ei luba, sest kardan, et nad külmetuvad.

Mida neile teha meeldib?
Nad armastavad kahekesi hullata ja on omavahel suurepärased sõbrad. Nad on meeletult puhtad loomad ja pesevad ka vahel teineteist, ning nad armastavad hüpata kõrgele ja saltosid teha, sest nad on veel noored.

Milline on kasside lemmiktoit?
Wow, seda ongi raske öelda, aga olen tellinud kassitoite ja need on sellises pakikestes ja paar korda päeval neile annan, armastavad ka kohupiima ja kanatükke, et ikka hellitan neid ka. Öösel poevad tihti minu teki alla ja küünistavad... Ja mängivad peitust minuga.

Millist toitu nad üldse ei söö?
Nad ei söö mul hakkliha ega ka kastmeid - need väga neile ei meeldi, uskumatu, aga leiba vahepeal ikka suhu võtavad, ehk sellepärast, et see on tahke... aga muidu probleemi nendega ei ole, on nagu minu lapsed. Zaza on tüdruk ja Bomba on poiss – eks nad ikka häält teevad ja välja ka tahavad, kuid peab ootama uut suve.

Plaanid tulevikus ehk mõne lemmiklooma veel koju võtta?
Hetkel silmapiiril ei ole... Kassidega on küllalt tegemist, kuid armastan ka koeri, nagu mul hundikoer Roy oli... mul on väga suur igatsus ta järgi, kuid ta vanuse tõttu ta aeg sai ümber. Armastan nii lapsi kui loomi ja olen tegelikult väga palju ka maaelu näinud... Vabalt võin hullata maal loomadega, ma olen sama vallatu kui nemad.

Hillar Kohv

0 kommentaari Lisa kommentaar